אתה ישן במיטה ואיפה החתול שלך?

שלום לכם אוהבי החתולים

כאן ליאורה מומחית מרכז המידע של חיש חי האם החתולה שלכם אוהבת לזחול מתחת לשמיכות במיטה שלכם כדי לתפוס שנת צהריים? במקרה כזה מיטה בד זה בדיוק מה שהיא זקוקה לו. חתולים לרוב מעדיפים לישון  מוקפים בחללים חשוכים כשהם מרגישים חבויים ומוגנים מסכנות. ככל שנוכל לספק להם מקומות שיתנו להם תחושה של ביטחון כך  הם ירגישו יותר מוגנים וכך החתולה תצא יותר לבלות בחברתכם. כך שאם אתם תוהים כל יום איפה היא התחבאה כדאי לקנות לה מיטה משלה.

 

מה צריך לקחת בחשבון בקניית מיטה לחתול

חומר-מיטה לחתול עשוייה מחומרים שונים ואריגים שונים. בזמן שאתה בוחר את האריג בחר אריג שימצא חן בעיניך ויתאים לריהוט בביתך. בנוגע לבחירת החומר ממנו .עשויה המיטה זה עליך להסתכל מנקודת מבט של החתול שלך, הנוחות ההעדפה שלו. ישנן אפשרויות רבות וחומרים שונים בהתאם לתנאים האהובים על החתול שלך.  ממזרון קשיח ועד מיטה ספה מפנקת

מיטה מפנקת לחתול מיטה לחתול מיטה לחתול מפלסטיק עם מזרון נשלף

 נוחות– סביר להניח שהחתולה שלכם לא תשתמש בכיסוי המיטה שלכם אם הוא לא נעים לה ,חישבו על המקומות בהם היא אוהבת לישון, ונסו לקנות מיטה שהמרקם שלה מרגיש דומה למקומות אלו. קחו בחשבון את המרקם שהיא אוהבת לישון עליו, אריג, זמש, כותנה, סאטן או כל דבר אחר ולבחור את סוג הבד לפי הניסיון והתצפית שלנו.

מיקום – תרצה לרכוש מיטה בגודל וצורה שתוכל להיות ממוקמת במקום האהוב למחבוא על ידי החתולה שלכם. אם היא אוהבת את הארון התחילו בלמקם את המיטה בארון וכשהיא מתרגלת למיטה להתחיל להזיז את המיטה כל פעם במרווח קטן עד למקום הרצוי לנו. עשו זאת באיטיות בסבלנות ובהדרגה לאורך הזמן כי חתולים לא אוהבים שינויים גדולים.

מיטה לחתול איגלו טביעות רגליים

סגנון ודוגמא – חשבו על המקומות בו החתול שלכם אוהבת להתחבא ולישון. ואז בחרו את הדוגמא והסגנון של המיטה אשר מחקה את המקומות הללו. אם הוא אוהב לישון מתחת לכיסוי מיטה שלך קנו לו מיטה שיש לה מרקם רך ונעים שהיא תאהב להיות בתוכה ומתחתיה. אם החלק האחורי של הארון  אהוב על החתול נסו את מיטת האיגלו שנותנת לחתול תחושה של מערה.

 

גודל– קחו בחשבון את גודל החתול כאשר אתם בוחרים מיטה בשבילו. המיטה צריכה להיות גדולה מספיק כדי שהחתול יוכל להסתובב ולשכב בנוחות אבל לא גדול מידי שהוא ירגיש שהוא הולך לאיבוד ומאבד את החמימות שהוא צריך להרגיש

ניתנת לכביסה וקלה לניקוי– מיטות רבות לא מתאימות לכיבוס במכונת הכביסה, כך שכדאי לחפש כזאת שאפשר להכניס למכונת הכביסה. כיבוס מידי פעם יגרום למיטה להריח טוב ויימנע התפרצות של  מתקפת פרעושים.

אפשרות להחלפת הכרית האמצעית– בנוסף לכיבוס במיטה  מידי פעם צריך לוודא שאפשר לרכוש רק את המזרון כרית הפנימית במקרה ונקרע או התבלה מסיבה זו או אחרת. אולי תחשבו שכבר עדיף  לרכוש מיטה חדשה אבל צריך לזכור שחתולים לא אוהבים שינויים גדולים, כך ששינוי של רק המזרון הפנימי עדיף לחלקם מאשר החלפת כל המיטה.

עמיד לאורך זמן – עדיף שהמיטה תהיה איכותית ותפורה היטב כדי שתחזיק מעמד לאורך זמן.

נוחות – אם אתה רוצה שהחתול שלך ישתמש במיטה שקנית עליה להיות נוחה עבורו.

 

אופנתית – המיטה לחתול מגיעה במגוון צבעים ודגמים.
בחר סוג וצבע שמוצא חן בעיניך ומתאים עם הריהוט בביתך.

 

בטוחה – המיטה צריכה להיות עמידה ובטוחה לחתול שלך בשימוש רגיל. כלומר, היא צריכה לקחת בחשבון את השחזת הציפורניים של החתול. עליכם לשים לב אם המיטה כבר מתבלה מרוב שימוש, עלולים להתחיל לצאת חלקי מילוי מבפנים, וזה מסוכן לחתול ויכול לגרום לסכנת חנק.

נעימות – בנוסף לכך שעלינו לאפשר לחתול מקום שהוא ירגיש בטוח, מיטה לחתול משמשת כמגן לחום הגוף של החתול, ושימושית בעיקר בתקופת החורף ולחתולים זקנים.

החתול שלכם אוהב את המיטה – אם החתול שלך לא יאהב את המיטה הוא לא ישתמש בה. כך שיש לקחת בחשבון את ההרגלים של החתול וההעדפות שלו לפני שבוחרים עבורו מיטה מתאימה

ממה עדיף להמנע בבחירת מיטה לחתול?

הימנעו מאריגים שיתפוררו או יקרעו בקלות ויחשפו את החומר הפנימי המילוי או ישאירו חוטים תלויים. החתול שלכם עלול להחנק מהם או לחלות עם בעיות מעיים מבליעת החוטים

הימנעו ממיטות שלא קל לנקות אותם , כי הם עלולות להיות בתי גידול לפרעושים ומזיקים אחרים.

לסיכום,

המיטה האידיאלית תהיה מושכת בעיניך ובעיני החתול שלך, תוספת אופנתית,  לבית שלך והכי חשוב המקום המעולה לחתול שלנו.

לבטיחות החתול רכשו מיטה שקל לכבס, עמידה, שמתאימה לריהוט הבית עם מילוי המתאים והנוח שהחתול שלך ירצה לרבוץ עליה. הקפידו לקחת בחשבון את המיקומים המועדפים לשינה של החתול שלכם זה יסייע לכם לבחור את הצורה, הגודל ומיקום המיטה זה ייתן לחתול שלך מקום נעים לשינה שהוא יחפש אותו בכל הזדמנות.

ספרו לי איפה המקום הכי מוזר בו מצאתם את החתול שלכם ישן?

Tags: , ,

תגובות פייסבוק:

Leave a Comment