לאוהבי החתולים מידע וטיפים למזון לחתולים, משחק לחתול, פרעושים לחתולים, תספורת לחתול ועוד מידע לגידול חתול כחיית מחמד בריאה ומאושרת

איך נשמור על החתול בחורף

שלום לכם אוהבי חתולים,

כאן ליאורה מחיש חי, עם פוסט חמים לימים הקרים והפעם בנושא בריאות החתולים בחורף. החורף הפתיע אותנו בגשמים, רוחות עזות וקור חודר לעצמות. חברנו על ארבע אמנם עוטים פרווה אך אין זה אומר שאינם סובלים מהקור הגשם וסכנות החורף. במאמר אעסוק בשאלה:איך להגן על חתולי הבית והחצר בחורף?

כידוע ,לרובכם, אני אוהבת חתולים מושבעת ומגדלת 2 חתולים בביתי, שיוצאים לבקר את חבריהם חתולי החצר והרחוב בקיץ וגם בחורף. אני נוהגת לטפל גם בחתולי החצר , וכל שנה אני מאבדת מספר חתולים בעונת החורף, והדבר מעציב אותי מאד. אבל עם זאת, אני יודעת שאני עושה כמיטב יכולתי לסייע לחתולים ולשמור על בריאותם, כמו שאני בטוחה שכל אחד ואחת מכם עושה.

900p

מה ניתן לעשות להגן על החתולים בחורף?

אוכל לחתולים

במהלך החורף חתולים צורכים יותר אנרגיה, ולכן הם זקוקים לכמויות מזון גדולות יותר. עדיף לתת לחתולים מזון איכותי יותר ועשיר מתקן אוטומטי לאוכל לחתוליותר שיסייע להם לשמור על בריאותם בחורף. שעת האכילה של חתולי החצר תשתנה, כי מחשיך מוקדם יותר, וחתולים רגילים לאכול בזריחה ובשקיעה.
אם אתם מאכילים חתולי חצר ורחוב בשימורי מזון לחתולים עדיף להוסיף מזון יבש לפחות בתקופת החורף.
על מנת להגן על המזון בתקופת החורף מפני רוחות ורטיבות הגשם, יש להניח את המזון מתחת למחסה, שייגן על האוכל ועל החתולים, בזמן שהם אוכלים ושותים. אם אתם יודעים שהחתולים שלכם אוכלים מיד את האוכל חממו את שימורי הבשר לפני שתחלקו לחתולים

מים

צלחת נירוסטה לחתוליש לשים כמות מים גדולה יותר ולפזר באזורים שונים. באזורים צפוניים, כמו רמת הגולן והגליל, צריך להקפיד לשים מים חמים ולוודא שלא קפאו במהלך הלילה והיום בהם הטמפרטורות נושקות לאפס. את המים יש לשים בפינות שמוגנות מפני רוחות ולפזר קערות רבות ולהקפיד שהחתולים ישתו מהם. במיוחד חתולי הבית, בבתים בהם החימום/המזגן עובד רוב שעות היום, חתולים נוטים להתייבש. לכן, מומלץ לשים מים טריים פעמיים ביום ולדאוג שהחתולים ישתו.
.
מחסה
חתולי הבית יימצאו את המקום המתאים להם, להתכרבל בו ולהתחמם, בין אם זה על הספות שלנו, המיטות או על המיטות שלהם אבל p_and_l_fleece_lined_hooded_cat_bed_beige_paw_print_fleece-350x358לחתולי החצר יש לדאוג להגנה ומחסה.  המחסה צריך להיות מפני רוחות, גשם ומזג אויר קר . לרוב, חתולי החצר כבר מצאו לעצמם מקום, שיענה על הצרכים שלהם. מקום שסגור מ-3 כיווים כדי לחסום את  הרוחות וגג כדי לחסום את הגשם, יהיה מומלץ מאד.
ניתן להתאים מקום במרפסת מקורה או מתחת למרפסת. בבתים, בהם יש מחסנים, ניתן לפתוח את המחסן .לחתולים, לתקופת החורף.
אם אין מקומות כאלו, אפילו ארגזים עם פתח כניסה, יכולים להגן על החתולים מפני הרוחות, וזה יותר טוב מכלום.
חתולי הבית, שיוצאים להתאוורר בחוץ,כמו החתולים שלי, חוזרים עם רגליים רטובות וגוף רטוב. מומלץ לייבש אותם עם מגבת חמה ולהושיב אותם מתחת למזגן או לצד מפזר חום.
דיכאון חורף של חתולים
חתולים נוטים לשקוע בדיכאון חורף וזה גורם להם לאכול יותר, להימנע מפעילות ספורטיבית ולהיות זעפניים במהלך חודשי החורף..במסגרת מחקר שנערך בארה"ב נמצא כי חיות מסוימות מגלות אותם הסימפטומים, שמגלים בני אדם, הסובלים מדיכאון חורף. כולל עייפות,חולשה,מצב רוח ירוד וחוסר אנרגיה. lookcat

איך לעודד את מצב הרוח של החתול שלך?

הקדישו תוספת של תשומת לב לחתולי הבית. שחקו עם החתול שלכם!!!
משחק מנהרה לחתולמנהרה-זהו משחק אהוב ומפעיל את החתול . המנהרה פונה לצורך בצייד של החתול ובמשחקי מחבואים.
משחק קונג לייזר לחתולמשחקי מרדף אחרי מצביע לייזר יכולים לעשות עבודה מצויינת בהפעלת החתול ועידוד מצב הרוח שלו. גוונו את המשחקים מידי יום וכך תעוררו אותו ותשפרו את מצב רוחו.

חבקו,לטפו, דברו ואהבו את החתול שלכם מידי יום, ולא רק בחורף, כמובן, אבל בחורף הוא זקוק לכך יותר!!!.

רשמו לי כאן למטה
איך אתם שומרים על החתולים שלכם בחורף?

לייעוץ נוסף היכנסו לדף הפייסבוק שלנו "חיש חי פתרונות ושירות לכלבים וחתולים"

או דרך מוקד מומחיות שרות ההזמנות הטלפוני  

1-700-70-88-88

Tags: , , ,

תגובות פייסבוק:

6 Responses to "איך נשמור על החתול בחורף"

  • דליה says:
  • ימית הדר says:
  • לירי לינדנברג says:
Leave a Comment