לאוהבי החתולים מידע וטיפים למזון לחתולים, משחק לחתול, פרעושים לחתולים, תספורת לחתול ועוד מידע לגידול חתול כחיית מחמד בריאה ומאושרת

איך לשמור על חתול בית בריא ובטוח כשהוא יוצא לחצר?

שלום לכם אוהבי החתולים
כאן ליאורה מומחית מרכז המידע של חיש חי עם פוסט בנושא בריאות החתול והפעם קיטי רוצה החוצה

קרלה החתולה מזג האויר משתפר וכבר לא חם כל כך, הציפורים מצייצות, הפרפרים מתעופפים והחתולים עומדים סקרניים מול החלון ורוצים מאד לצאת החוצה.
תמיד בעונה הזו אני נשאלתהאם לאפשר לחתול שלי לצאת החוצה?

  כמו תמיד אני עונה את אותה התשובה, ההחלטה היא רק שלכם!!! אני לא יכולה להחליט עבורכם! אני רק יכולה לגלות לכם מה צריך לעשות כדי לשמור על בריאות החתול בחוץ תוכלו להחליט מה לבחור.

סכנות הצפויות לחתול בית שיוצא החוצה

לצפות את הסכנות בחוץ זה לא דבר קל:

מלחמות עם חתולים אחרים– החתול שלנו עלול לחזור עם פצעים,נשיכות וחתכים, שיחייבו אותנו לרוץ במהרה לוטרינר לטיפול ואולי אפילו תפירה.
בתקופת הייחום מריבות החתולים מלוות בקרבות של ממש. כשהחתול שלכם נקלע באמצע, לא תמיד יודע מה עשה ומה קרה, אבל… הוא "חוטף" מחתולי הבר שגדולים חזקים שריריים ושורדים יותר ממנו המפונק מהבית.

 

מלחמת חתולים

מחלות – חתולים היוצאים החוצה חשופים יותר למחלות כמו הרפס, כלבת, מחלות עור ותולעים. ישנה גם סכנה של מחלות זיהומיות כמו לוקמיית חתולים. כך שעלינו להיות מודעים לכך, שהחתול שלנו יהיה חשוף למחלות, ביציאה מהבית דבר שיכול לפגוע בתוחלת  ובאיכות החיים שלו.

חתולים ומכוניות – מחקרים מוכיחים שמידי שנה נפגעים חתולים רבים מפגיעת מכוניות ברחובות, בחניות ובכל מקום סביב סביבת המחיה שלנו. בארה"ב מידי שנה נפגעים כ- 5.4 מיליון חתולים.

טפילים– חתולים היוצאים לטיולים בחוץ נוהגים לחזור עם "חברים" טפילים חדשים כמו פרעושים, קרציות ותולעים.

רעלים– חתול המסתובב בחוץ פוגש חומרים שונים שאינם תמיד מוכרים לו הסקרנות שלו מתעוררת ועימה גם הסכנה. חומרים רעילים כמו חומרי דישון המפוזרים על המדשאות, חומרי הדברה נגד עכברים, מקקים ועוד שמפוזרים עלולים לפגוע ואפילו להרוג את החתול שלך. שאינו מודע לסכנות של החומרים הרעילים הללו.

איך מונעים את הסכנות לחתול בית שיוצא החוצה?

 • חשיפה קלה – לפני שנותנים לחתול לצאת החוצה, עדיף לנסות לחשוף אותו לסביבה דרך המרפסת או אדן החלון, שייתנו לו חשיפה והנאה אבל ללא הסכנות שבחוץ.

חתול רטוב

 • קולר זיהוי לחתול– תמיד יש לשים קולר על החתול ולתלות תג עם השם לזיהוי החתול. זה ייראה לאחרים כי לחתול שלך יש בית ויכול לסייע להם ליצור עימך קשר במידה וקורה משהו לחתול . יש לוודא שהקולר לחתול הינו קולר בטיחותי שהחתול יכול להשתחרר ממנו במקרה והוא נתפס בגדר או בענף  הקולר ישתחרר.


 • חיסונים – הקפידו לחסן את החתול שלכם באופן קבוע. חתולים שיוצאים מהבית חייבים להיות מחוסנים כדי להגן על בריאותם. התייעצו עם הוטרינר שלכם מה תדירות החיסון המומלצת, תוך התייחסות לכך שהחתול יוצא החוצה.
 • הקפידו על טיפול נגד פרעושים וקרציות באופן קבוע כל חודש למניעת מתקפת פרעושים, כמו כן עליכם לטפל בבית באופן קבוע כי החתול שחוזר הביתה מטיול מביא עימו את "החברים החדשים, הפרעושים" ,שנהנים להגיע לבית החדש להם. טיפול קבוע נגד פרעושים בבית ובחתול פעם בחודש, יימנע התפרצות של מתקפת פרעושים.
  לייעוץ ומידע בקרו במחלקת פרעושים בריאות והיגיינה

פרונטליין פלוס - אמפולות לחתול

 • הקפידו על טיפול קבוע נגד תולעים– כמו שהזכרתי פעמים רבות בעבר, התולעים הינן מדבקות וחתול שיוצא החוצה חשוף יותר להדבקות בתולעים וחשוב להקפיד על טיפול קבוע למניעה.

לסיכום, זכרו יש יתרונות רבים לבריאות חתול שיוצא החוצה.

אויר צח, שמש, ותנועתיות במרחב הפתוח חשובים לשחרור לחצים, ולשמירה על בריאות החתול שלך ובמיוחד אם החתול ייהנה מהגירויים והעולם המרתק שם בחוץ ויישמח לחזור הביתה לפינוקים ולקבל את מנת האהבה היומית. כי הלא כל חתול יודע איפה מרוחה החמאה…ועם מי צריך לשמור על קשרים.

אם תקפידו לשמור על הטיפים שכתבתי לכם, אתם תעשו את כל שביכולתכם על מנת שהחתול שלכם ייהנה ויחזור הביתה בריא ושלם.

אני כבר נכנעתי, והחתולים שלי מטיילים בחצר.
מה איתכם? אל תשכחו לעשות לייק למאמר ולשתף חברים בפייסבוק

 

חתול באביב לרקע הפרחים

ספרו לי האם אתם מאפשרים לחתול שלכם לצאת החוצה?
יש לכם טיפים איך לשמור על החתול בחוץ?
שתפו והגיבו כאן למטה

Tags: , , , , , ,

תגובות פייסבוק:

8 Responses to "איך לשמור על חתול בית בריא ובטוח כשהוא יוצא לחצר?"

 • סיגל דביר says:
 • עלמה says:
 • חנה גרטנברג says:
 • אליאן גנון says:
Leave a Comment