איך מונעים מחתול לעשות פיפי בבית ?

מה עושים עם חתול שעושה צרכים בבית,מה עושים עם חתול שעושה פיפי מחוץ לארגז החול, איך מסירים ריח שתן מהבית

שלום לכם אוהבי החתולים

כאן ליאורה מחיש חי עם פוסט בנושא ריח רע מהשתנה או סימון של חתולים

חתולים הם חיית מחמד מקסימה אבל  כשהם מתחילים להשתין במקומות הלא נכונים כמו על השטיח או הספה זה ממש לא נחמד. במאמר הקרוב אנסה להסביר מהן הסיבות העיקריות שחתולים משתינים במקומות הלא נכונים. ואיך מונעים השתנה חוזרת  ואיך שומרים על הבית נקי משתן חתולים..

איך מונעים בית מסריח מחתולים?


מהן הסיבות והפתרונות לחתול שעושה פיפי או צרכים מחוץ לארגז החול?

ישנן 3 סיבות עיקריות להשתנה מחוץ לארגז החול וכולן ניתנות לטיפול :

ישנם חתולים שמשתינים מחוץ לארגז החול בשל סיבות רפואיות בשל מחלה בדרכי השתן, כאשר חתול סובל מבעיה בדרכי השתן הוא חווה כאבים וצריבה. בעיות בכליות יכולות לגרום לשתיה מרובה  ולהשתנה מרובה, סכרת יכולה להוביל לשתיה מרובה ולזיהום בדם.

במקרה של חשש לבעיות רפואיות נדרשת בדיקה אצל הוטרינר המתחילה בבדיקת שתן. במקרה של דלקת בדרכי השתן, אי ספיקת כליות וסכרת יש לדאוג לתזונה מיוחדת מזון רפואי מתאים וטיפול תרופתי.

 חלק מהחתולים משתינים מחוץ לארגז החול כי הם אינם מרוצים מארגז החול שלהם הן בשל סוג החול שבתוכו או בשל מיקום ארגז בחול במקום עם הרבה תנועה של אנשים ומעט פרטיות.
בעיות הקשורות לארגז החול ניתן לטפל בהן על ידי שינוי של סוג החול לסוג המועדף על החתול, ועל ידי מיקום ארגז החול באזור עם פרטיות ניתן גם להוסיף ארגזי חול לשימוש החתול בבתים גדולים בעיקר בבית עם יותר מחתול אחד. את חול החתולים יש לנקות לפחות פעמיים ביום כי חתולים מאד רגישים לריח בארגז.

ישנם מקרים, בהם חתול ישתין בשל בעיות התנהגות ,למשל, לחץ או חרדה מחתול אחר.
,השתנה הנובעת מבעיות התנהגות, דורשת מאיתנו להפחית את הסיבות הגורמות ללחץ לחתול  ולהשתנה מחוץ לארגז. תופעת ההשתנה מחוץ לארגז ,נפוצה יותר בחתולים שאינם מעוקרים/מסורסים. אם זה המצב אצלכם עדיף לעקר ולסרס.

פתרון מוצלח להקטנת החרדה מבוסס על פרומון מרגיע חתולים נקרא פליווי felliway , בארץ ניתן להשיג אותו בתרסיס. פליווי  גורם לחתול החרד להרגיש רגוע יותר ובטוח יותר. מטפטפים טיפה פעמיים ביום בפה החתול במשך 3-4 שבועות. ולריאן יכול להפחית חרדה בחתול אולם יש לתת אותו במשך שבועיים טיפה אחת ל0.5 קג משקל גוף פעמיים ביום אם מדובר בתמצית.

לדברי אורנה, לקוחה חובבת חתולים ומתחזקת גדוד חתולים מקסימים משלה , מתן רסקיו מרגיע את המצב בבית, והופך את החתולים לרגועים יותר (ותאמינו לי שלה יש ניסיון עשיר בגידול חתולים….)

איך מונעים השתנה חוזרת של החתול בבית?

הסרה של ריח השתן , היא המפתח למניעה וחזרה של תופעת ההשתנה מחוץ לארגז החול. חתולים נוטים לחזור לאותם האזורים, שבהם הם השתינו בעבר. ישנם מספר מוצרים מסחריים להסרת הריח כמו אוקסי קלין של ארם אנד המר. תרסיס המסיר כתמים וריח השתן שניתן להשיג בחנויות הרשת.

ישנו גם פטנט טבעי מתכון ביתי מאוד יעיל. מיד כשהחתול עשה פיפי, יש לספוג כמה שיותר מהרטיבות עם מטלית או מגבת נייר. ואז מערבבים 1 כוס מי חמצן (3%), כפית 1 סודה לשתייה, כף אחת של סבון כלים נוזלי , ולערבב היטב בתוך מיכל התזה, ולהתיז על מקום "התאונה" (על שטיח / בד שכבר החתול השתין עליו). להשאיר את החומר על המקום ולאפשר לו להתייבש . יש לחכות 24-48 שעות, ולאחר מכן לשאוב את השטיח / הספה שלך.

לסיכום, ניתן למנוע מהחתול שלך להשתין במקומות לא נכונים בבית אם נזהה את הסיבות להשתנה מחוץ לארגז וננהג לפי ההמלצות שציינתי למעלה וחשוב לא פחות שתסירו את ריח השתן.

האם החתול שלכם משתין מחוץ לארגז ומה עשיתם למנוע זאת?

בודאי יש לכם חברים הורים לחתולים שחשוב להם להיות הורים טובים לחתולים
שתפו אותם במידע והם יודו לכם

 

לייעוץ נוסף היכנסו לדף הפייסבוק שלנו "חיש חי פתרונות ושירות לכלבים וחתולים"

או דרך מוקד מומחיות שרות ההזמנות הטלפוני  

1-700-70-88-88

Tags: , ,

תגובות פייסבוק:

8 Responses to "איך מונעים מחתול לעשות פיפי בבית ?"

 • אילונה says:
  • ליאורה מחיש חי says:
 • אורית דהרי says:
  • ליאורה מחיש חי says:
 • רות says:
  • ליאורה מחיש חי says:
 • רות says:
  • ליאורה מחיש חי says:
Leave a Comment