לאוהבי החתולים מידע וטיפים למזון לחתולים, משחק לחתול, פרעושים לחתולים, תספורת לחתול ועוד מידע לגידול חתול כחיית מחמד בריאה ומאושרת

למה חתולים אוכלים דשא

שלום לכם אוהבי חתולים,

כאן ליאורה מחיש חי עם מאמר חדש לכבוד ט"ו בשבט למה חתולים אוכלים דשא?

רוב ההורים לחתולים יודעים שחתולים אוהבים לאכול דשא, עשב ופרחים ואין תשובה ברורה מדוע. מה בדשא מושך אותם כל כך? ידוע שחתולים הם "קרניבורים"  חיות טורפות, כלומר חייבים לאכול בשר כדי לשרוד. חתולים אינם יכולים להסתמך על תזונה צמחונית או מבוססת פרות. אבל חתולים מסוימים ,כנראה, לא קראו את המדריך לתזונה נכונה ומתאימה לחתול והם לעיתים נוהגים לאכול דשא,פרחים וצמחים שונים בבית ובחצר. חתול אוכל דשא

למה חתולים אוכלים דשא?

.חתולים בטבע אכלו עכברים , אבל מעבר לבשר, הם אכלו גם את מה שהיה בקיבה של המזון שצדו הצייד שלהם, העכבר: גרעינים, צמחים דגנים ועוד.  ישנן השערות, שאכילת דשא, מספקת ויטמינים, שהחתול חש באופן אינסטנקטיבי שחסרים לו. כמו  כן, אכילת דשא על ידי החתול מספקת סיבית תזונתיים, שמסייעים להוצאת כדורי שיער לחתול ביציאות או לשמש כמגרה הקאה להוצאת כדורי השיער.

סביר יותר להניח, כי חתולים, פשוט אוהבים את הטעם של חלק מהצמחים. הם בררניים ובוחרים לאכול צמחים מסוימים, וחלקים מסוימים של צמחים. עלינו לדאוג שלא להכניס הביתה צמחים, שרעילים לחתולים. עשב חיטה הינו להיט בקרב חתולים וברור שקטניפ טרי  באבקה אהוב במיוחד כחטיף לחתולים. מספיק לצפות בחתולים ולראות את התלהבותם מדשא וקטניפ כדי שחיוך גדול יעלה על פנינו.

catnip

מה עושים עם חתול שגר בבית?

grass

אם החתול שלך אוהב לאכול דשא והוא חי בבית, תוכל לרכוש דשא לחתול מיכל עם מצע  וזרעים ורק להוסיף מים. אני ממליצה להעביר את התכולה לאדנית קטנה או עציץ להוסיף מים ולכסות בעוד אדמה ולעטוף בניילון נצמד ולשים במקום חמים למספר ימים. כאשר הדשא מתחיל לצמוח ולבצבץ , להסיר את הכיסוי ואז לתת לו לצמוח כשהוא מגיע לגובה של 10-15 ס"מ תוכל לתת לחתול להתחיל לאכול ממנו.

 

כשהחתול סיים לאכול מהדשא שלו, יש לקחת את הדשא, לרענן את האדמה סביבו ,ולתת לדשא לחתול עוד זמן לצמוח, הרחק מהישג פיו של החתול. את הדשא יש לתת לחתול ,פעם בשבוע-שבועיים, על מנת לאפשר לדשא לצמוח.

התחל לגדל דשא לחתול באדנית עכשיו, וצפה בחתול שלך נהנה ומדושן עונג

האם החתול שלכם אוהב דשא?
רכשו עבורו דשא או משחקים עם קטניפ
ותראו את החתול שלכם מחייך באושר

אשמח לתגובותיכם כאן למטה

 

לייעוץ נוסף היכנסו לדף הפייסבוק שלנו "חיש חי פתרונות ושירות לכלבים וחתולים"

זקוקים לייעוץ תזונתי אישי לחתול שלכם?
הרשמו לסדנא "מפת הדרכים לבריאות החתול שלך"

או דרך מוקד מומחיות שרות ההזמנות הטלפוני  

1-700-70-88-88

אשמח לתגובותיכם כאן למטה

Tags: , , , ,

תגובות פייסבוק:

12 Responses to "למה חתולים אוכלים דשא"

  • טוני says:
  • אלונה says:
  • ליאורה מחיש חי says:
  • אורלי says:
  • גלית says:
  • שלומית says:
  • איריס says:
Leave a Comment