לאוהבי החתולים מידע וטיפים למזון לחתולים, משחק לחתול, פרעושים לחתולים, תספורת לחתול ועוד מידע לגידול חתול כחיית מחמד בריאה ומאושרת

הפתעה! החתול מביא אוצרות

יום שישי האחרון , פתחתי את תיבת המייל ונתקלתי בשאלה של לקוחה, שאלה שאני נתקלת בה בעיקר בקרב לקוחותינו המתגוררים באיזורים כפריים יותר אך גם באיזורים העירוניים :

החתולה שלי מביאה עכברים חיים הביתה אני מבועתת ממנה, נכנסת ללחץ כשהיא מגיעה וקשה לי לישון איתה יותר שלא נדבר על נשקוקים מה לעשות 🙂

catgift-150x117

זה לא משנה כמה אנחנו אוהבים חיות ונגד אכזריות לחיות, החתול שלנו – אינו שותף לתפיסת עולמנו.

אין להתפלא שחתול היוצא לחצר חוזר לאחר צייד עם עכבר בפה… אז במקום להתעצבן ולהיגעל כי זה באמת מגעיל כך צריך לנהוג כשהחתול עושה זאת.

מנקודת מבט החתול

ראשית, יש להבין את נקודת המבט החתולית לרגע. חתולים שמביאים עכברים או חיות אחרות חושבים שהם נחמדים לבעליהם. הם מביאים מנחה כמו פרס הערכה לנו הבעלים. החתול לרוב מביא את העכבר ומניח אותו לרגלי הבעלים כי זה מה שהוא חושב שיירצה אותנו. חתולים שעושים זאת אינם מצפים שינזפו בעקבות המעשה. הם חושבים לעצמם הם הבעלים דואגים לי כל השבוע הנה אני דואג לארוחה היום…

כיצד נגיב ל"מתנה" שקבלנו?

כמה שאולי נרגיש גועל נפש ועצבות לנוכח עכבר מת בפתח ביתנו עלינו לא להראות זאת לחתול שלנו. החתול שמביא עכבר לבעליו לרוב מאד גאה במעשיו שביצע את תפקידו ויתחיל להתחכך ברגלינו ולילל בשמחה.

1. במקום להוציא את העצבים והגועל בצעקות יש להניח בצד את הרגשות ולתת לחתול שלך מכה קלה! לא להגזים בחוזק המכה, אחרת תמצא משפחה שלמה של עכברים מתים למחרת היום.

2. הדבר הבא שעליך לעשות הוא לנסות ולהעסיק את החתול שלך על מנת להפטר מגופת העכבר. אם אפשר לנעול את החתול בחדר אחר ולהעיף ,בעזרת סמרטוט, את גופת העכבר. לא לקבור את העכבר המת כי החתול עלול לחפור כדי להוציא את הגופה.

אז יש פתרון ?

לצערי, חוץ מלהשאיר את החתול כל הזמן בבית אין פתרון שיגרום לכך שהחתול לא יביא שוב עכברים.
התקווה היא שעם הזמן, יימאס לו הקטע של הצייד, וחוסר שיתוף הפעולה שלנו, והוא יעבור למשחקים פחות מגעילים

ניתן גם להשתדל שלא ישהה בחוץ בבוקר בזמן זריחה ולפנות ערב בשקיעה שאז מתחילה התרוצצות החיות הקטנות…

האם יש לכם רעיונות או פתרונות יצירתיים בנושא אשמח לשמוע את תגובתכם

 לייעוץ נוסף אשמח לעזור בדף הפייסבוק של חיש חי

להשתמע ותגיבו

ליאורה מחיש חי

תגובות פייסבוק:

4 Responses to "הפתעה! החתול מביא אוצרות"

  • קסם says:
  • מיה says:
Leave a Comment