איך להכין את החתול לחורף?

שלום לכם חובבי חתולים יקרים,

החורף כבר כאן והשבוע מתחיל במזג אויר קר במיוחד. עם בוא החורף הטמפרטורות יורדות ובאיזורים הצפוניים של ארצנו כבר יש שלג. לפניכם מספר טיפים שיעזרו לחיית המחמד שלכם לעבור את החורף צמוד, בטוח וחם.

לשמור על חיית המחמד בחום

אנשים רבים טועים ומתייחסים לשיער חיית המחמד כפרווה, למרות שהשיער יכול להראות קטיפתי ויפה , הוא לא יכול להיות מבודד מושלם ואם לחיית המחמד יש שיער קצר אזי, היא חשופה יותר לקור. אם חיית המחמד שלך חיה בחוץ, הכלל הוא, שאם קר לך אז לה קר באותה מידה, לכן, לכלבי מלונה, יש לסדר מצע חמים כמו שמיכת פליז, לאטום פתחים דרכם נכנס הקור ולדאוג לתוספת מזון כדי לעזור לה בעזרת האוכל להתמודד עם הקור

מיטות לחיות המחמד
לחתולי הבית ולכלבים יש לדאוג לסביבת שינה שמורמת מספר סנטימטרים מעל הרצפה. ככל במקום המיטה שלהם גבוה מהרצפה ככה חם יותר להם. ניתן לרכוש מיטות מפלסטיק עם מזרון בתוכן או מיטות מבד/מזרון שיבודד בינם ובין הרצפה הקרה. אם לא רכשתם עד כה בקרו בחנויות הרשת לקבלת ייעוץ אישי או באתר החנות במחלקת שינה ונסיעה

הגדלת כמות המזון

עם בוא החורף והטמפרטורות הנמוכות חיית המחמד זקוקה ליותר אנרגיה על מנת לשמור על חום גופה לכן יש לספק לה יותר מזון מהרגיל למשך חודשי החורף כדי לעזור לגוף שלה להתמודד עם הקור. וזו תשובתי גם לגבי חובבי חיות מחמד רבים שמתייעצים איתי ושואלים מה קרה לשינוי בכמות המזון שחיית המחמד צורכת.

בגדים לחיית המחמד

האם מדובר ברעיון טוב או רע? התשובה היא תלוי.

לכלבים – אין דבר רע בלהלביש את הכלב שלך, כל עוד זה לא מגביל את יכולת התנועה שלו והנשימה שלו. מומלץ להתייעץ עם מומחי הרשת להתאמה של בגדים לכלבים.

לחתולים – הלבשת בגדים לחתול זה לא רעיון טוב. בדרך כלל חתולים יותר עקשניים מכלבים ויכולים לגרום לסכנה לעצמם כך שעדיף להמנע מכך. במזג אויר קר עדיף לדאוג שהחתולים יהיה על שמיכות חורף חמימות והם יהיו בסדר. עדיף להכניס פנימה הביתה בהתאם למתאפשר גם את חתולי החצר ולסדר להם פינה עם שמיכות חמות.

פעילות חוץ בחורף

מומלץ את רוב פעילות חיית המחמד לבצע בתוך הבית. למרות שהכלב שלך רגיל לשחק בחצר ולהשתולל והחתולה שלכם רגילה לרבוץ בשמש החורף כאן והמנהגים צריכים להשתנות. חיות מחמד נמצאות בסיכון לקבלת כויות קור ולהיפותרמיה בדיוק כמונו בני האדם. אם חיית המחמד שלכם יצאה לטיול ונרטבה בגשם הקפידו ליבש : כפות רגלים, פרווה, ואוזנים כשהיא חוזרת הביתה.

הגנו על חיי החתולים

חתולים אוהבים חום ומקומות אינטימיים במיוחד בחורף ומכיון שאינם מודעים לכך איזה מקום עדיף ממנוע של מכונית? הם משתחלים לתוך מנועי רכבים ונרדמים שם וכך נגרמים מספר רב של מיתות חתולים.

קבעו לעצמכם כלל במהלך החורף כל פעם שתגיעו לרכב דפקו על מכסה המנוע מספר דפיקות וזה יגרום לכל חתול ישן להתפנות החוצה מהמנוע בטרם התנעתו.

לסיכום, לא צריך לעשות הרבה על מנת לשמור על חיית המחמד בטוחה מהחורף הקר. כמונו הם זקוקים למקום סגור, חום, אוכל ואהבה. וכשהחורף שולח אותנו פנימה לבית המחומם שלנו אל לנו לשכוח את חברנו על 4 וצרכיהם המיוחדים לחורף.

אשמח לשמוע כיצד אתם שומרים על החתול שלכם בחורף?

ואם יש לכם עוד טיפים – שתפו אותנו כאן למטה

להשתמע וחורף חמים לכולנו

ליאורה מחיש חי

 

לייעוץ נוסף היכנסו לדף הפייסבוק שלנו "חיש חי פתרונות ושירות לכלבים וחתולים"

או דרך מוקד מומחיות שרות ההזמנות הטלפוני  

1-700-70-88-88

Tags: , ,

תגובות פייסבוק:

3 Responses to "איך להכין את החתול לחורף?"

  • חני says:
    • ליאורה מחיש חי says:
Leave a Comment