פרעושים

פרעושים מהוים מטרד לחתול וקיימים גם בבתים בהם החתול לא יוצא מהבית.  ולכן חייבים לטפל בהדברה נגד פרעושים גם על החתול וגם בסביבת המחיה שלו. אם מזניחים את הטיפול נגד פרעושים החתול יסבול מגירודים, מקרחות בעור פצעים דלקות עור ועוד.

פרעושים הינם טפילים הקיימים על חתולים וכלבים בדרך כלל במהלך העונות החמות. בעבר פרעושים היו נפוצים בחודשי הקיץ בלבד, אולם עם ההתחממות הגלובלית, ניתן למצוא פרעושים רוב השנה.

מה הם סוגי הטיפול נגד פרעושים לחתול הקיימים בארץ?

1) אמפולות נגד פרעושים
אמפולות נגד פרעושים לחתול המכונים גם טיפות נגד פרעושים לחתול הינם הטיפול היעיל והנוח ביותר לשימוש על החתול. חתולים מאד לא אוהבים שמרססים אותם הם פוחדים מהצליל של יציאת החומר ומתחילים להשתולל לשרוט ולנשוך אם מנסים לרסס אותם . לכן, מומלץ לשים פעם בחודש  על עורף החתול אמפולה נגד פרעושים ויש שקט כל החודש. אמפולות נגד פרעושים לחתול מפזרות לשכבה העליונה של העור חומר שדוחה פרעושים במשך 4 שבועות. מוצרים כמו פרונטליין פלוס ואדוונטג מכילים גם חומרים שמעקרים את הפרעושים ומונעים את בקיעת ביצי הפרעושים.

2) קולר נגד פרעושים
קולר נגד פרעושים נפוץ בשימוש על עורף החתול להגנה מפני פרעושים ולהרחקת מאיזור העורף.  כשמשתמשים בטיפות נגד פרעושים השימוש בקולר נגד פרעושים הינו להגנה באיזור העורף זהו האיזור שהחתול אינו מסוגל ללקק את עצמו ולהסיר את הפרעושים.

3) טיפול סביבתי נגד פרעושים
חתולים הן חיות רגישות לניקיונן מכיוון שנמצא פרעושים גם בבתי חתולים שאינם יוצאים מהבית בנוסף לשימוש באמפולות נגד פרעושים שהינו הטיפול העיקרי אבל אינו פותר את הבעיה לחלוטין , חשוב מאד לטפל בבית נגד פרעושים. יש המעדיפים להשתמש בשירותי מדביר המתמחה בהדברת פרעושים בבית התמחות מיוחדת שיש לבקשה בעת הדברה כללית בבית ויש המבקשים לטפל בעצמם בהדברת הפרעושים בבית. יש לשים לב להשתמש בחומרים נגד פרעושים לסביבה שר'ום עליהם במפורש שהם מיועדים נגד פרעושים לחתולים. רוב התרסיסים לחתולים מבוססים על בסיס טבעי. מרססים פעם בחודש החומר מתפרק פירוק איטי במשך כל החודש. בנוסף יש לרסס את מקומות המרבץ של החתול על מנת להפטר לחלוטין מהפרעושים.

תגובות פייסבוק:

Leave a Comment