המדריך לתזונה לחתול – מסר 3 איך לקרא את התוית

מסר מספר 3 משולחנה של "ליאורה מחיש חי"

 מזון לחתול – איך לקרא ולהבין את התוית?

poo

במסרים הקודמים גיליתם איך להתאים את המזון לפי גיל החתול ודרישותיו התזונתיות והכרתם את המרכיבים השונים שחובה שיהיו במזון לחתול לפי צרכיו , למען שמירה על בריאותו וגדילתו עד שיבה טובה וביקורים מעטים אצל הוטרינר (לחיסונים כמובן!).

במסר זה אגלה לכם:

איך לקרוא ולהבין את התוית שעל מזון החתולים?


רכיבי מזון לחתולים 
ingridients:

 

יש לקרוא את רשימת רכיבי המזון, וללמוד ממנה. מתוך קריאת התוית ומומלץ לקרוא באנגלית, למי שיכול (כי זה בטוח יותר קרוב למציאות, מאשר התרגום של היבואן) זוהי דרך טובה לקבוע את רכיבי המזון ואיכותו.

סוג הרכיבים במזון לחתול ומיקומםהמרכיב הראשון במזון חתולים צריך להיות מקור חלבון מן החי : בשר, דגים, ביצה. עדיף להמנע ממזון המכיל מוצרי לוואי של תעשיית הבשר, שהם שאריות כגון: עור,נוצות, עיניים, רגליים שאינם מועילים לבני האדם.

יש להזהר מרכיבי מזון כלליים כגון חיות animal)) בשר (meat) שהן מילים כלליות בניגוד לעוף, כבש, ברווז וכדומה.

הרכיבים רשומים בסדר יורד של משקלם במזון. אולם, אם הרכיב המופיע ברשימה, מקור החלבון לדוגמא, הוא בצורתו הטבעית עוף, כבש הוא מכיל כ-80% נוזלים כך שבתהליך הבישול של המזון נותר לנו רק 20% בשר בפועל. לעומת זאת אם כתוב רכיב  lamb meal מדובר על כבש שנשקל לאחר הוצאת הנוזלים וכך אנו מרוויחים יותר בשר ויותר חלבון לחתול שלנו. וכנ"ל לכל שאר הרכיבים במזון.

סך הרכיבים -יש לשים לב, גם לסך הכל המצטבר של הרכיבים ברשימה של הרכיבים. לדוגמא: סך כל סוגי התירס למשל או סך מקורות החלבון ברשימה. אם לדוגמא רכיב 1 הוא תירס אבל 3 הרכיבים הבאים הינם חלבון מן החי אכן המזון מכיל יותר חלבון מהחי מאשר תירס.

תכולה תזונתית Guaranteed Analysis

בתוית יש לכלול מינימום חלבון (26% לבוגר 30% לגור)  מינמום שומן, מקסימום תאית, מקסימום רטיבות בהתאם לסוג המזון לפי צרכי החתול.

שימו לב! אין כאן התייחסות לאיכות ולמקורו של הרכיב. לדוגמא בציון אחוז החלבון אין מציינים את איכותו ומקורו אלא רק את כמותו הכללית במזון.

אני מקוה שכעת הדברים יותר ברורים.

במסר הבא אגלה לכם: מהו מזון איכותי לחתול? מהי רמת נעכלות של מזון לחתול?
ואיך זה ייסייע לכם לבחור את המזון הטוב לחתול שלכם?

לחנות לאוהבי חתולים לחצו כאן

.

רוצים לשאול שאלה בנושא הרכיבים שעל התוית
כתבו לי כאן למטה 

או

על דף הפייסבוק חיש חי פתרונות ושרות לכלבים וחתולים

ליאורה מחיש חי

 

תגובות פייסבוק:

2 Responses to "המדריך לתזונה לחתול – מסר 3 איך לקרא את התוית"

  • נועה says:
    • ליאורה מחיש חי says:
Leave a Comment