הגודל כן קובע

"הגודל כן קובע" – איך לבחור מזון לפי גודל חיית המחמד?

לפני כשבוע השתתפתי בכנס בנושא שיווק, הצגתי את עצמי כ"מנהלת שרות לקוחות לחיות מחמד בחיש חי" ופנתה אלי אישה ובקשה עצה:

 

"קניתי לחתולה שלי שק מזון 18 קג והחתולה לא אוכלת מדוע? ומה לעשות?" מכיוון שהייתי בהפסקה עם קראוסון בפה – כמעט נחנקתי . "מכרו לך 18 קג לחתולה אחת?" שאלתי בתדהמה."כן, למה לא? זה חסכוני!" ענתה הגברת (והתכוונה "זול").עם הנקודה הזו הסכמתי! אבל גיליתי לה מהן 2 הסיבות הנפוצות שבגללן חיית מחמד לא אוכלת?גודל השק ואיכות המזון! ואיך להמנע מטעויות בקניית מזון וגם לכם אני רוצה לספר במסר זה.

44cc

מדוע חשוב גודל שק המזון שתקנו לכלב או לחתול שלכם? כלב/חתול צריכים לסיים לאכול שק מזון בפרק זמן של עד 3 חודשים. מפני שמרגע פתיחת שק המזון מתחיל תהליך חימצון והמזון היבש מאבד את הטריות ואת הויטמינים שלו. מי מאיתנו היה רוצה לאכול בייגלה שנפתח לפני שבועיים? אפילו אם הקפידו לסגור את השקית. אין מה לעשות! כל הקרנצ'יות נעלמת וזה ממש לא כיף. אז למה לעשות זאת לחיית המחמד האהובה עלינו? אל תדאגו היא תסלח לכם אם עשיתם זאת עד עכשיו ,אבל כעת, כשאתם יודעים, הקפידו לוודא שהשק שתרכשו,יספיק לתקופה של עד 3 חודשים.
איך תדעו שהמזון יספיק לתקופה של עד 2-3 חודשים? פשוט התבוננו על כמות האכלה היומית המומלצת הרשומה על השק ותחשבו לכמה ימים יספיק שק המזון לכלב או לחתול שלכם וכך תוכלו לרכוש שק מזון שמתאים לגודלו. במקרה של כלבים בינוניים וגדולים, אריזה גדולה אכן עדיפה ומשתלמת כלכלית. אבל לכלבים קטנים ולחתולים עדיף לרכוש אריזות קטנות יותר או מחולקות.

מדוע רמת המזון צריכה להיות מותאמת לסוג חיית המחמד? חתולי בית , לרוב, מפונקים יותר ונהנים ממזון איכותי יותר מחתולי חצר והמזון היבש באריזות של18 קג, כמו שרכשה האישה,מיועד לחתולי חצר. הוא אכן מזון חתולים זול יותר אבל, איכותי הרבה פחות. וחתולים הם לא פראיירים והחתולה שלה אכן מסרבת לרדת ברמת המזון כי היא יודעת מה טוב ואינה מוכנה להתפשר…
לכן לסיכום, המלצתי היא לרכוש שק מזון המותאם לגודל חיית המחמד ולצרכיה ולא לנסות לחסוף על חשבון הבריאות שלה כי מה שתחסכו בקניית מזון לא מתאים תוציאו אצל הוטרינר בטיפולים וטרינריים יקרים.

אני מזמינה אתכם להגיב מה דעתכם
מחכה לתגובותיכם ולסיפורים שלכם

ליאורה מחיש חי

לייעוץ נוסף אשמח לעזור בדף הפייסבוק של חיש חי

 

Tags: ,

תגובות פייסבוק:

Leave a Comment